Holistik Konsept

Hermosa

Spa

Günümüzün sağlık trendi SPA (Sanus per Aqua) “Sudan Gelen Sağlık” anlamına geliyor. Başka bir deyişle, suyun iyileştirici gücü sayesinde; sağlık, zindelik, estetik ve güzelliğinizi yeniden kazanmanızı sağlıyor.


Thalasso

Thalasso, Yunanca’da “deniz” demek. Denizin belirli derinliğinden elde edilen ve insanın vücut sıcaklığı kadar ısıtılan tuzlu deniz suyunun terapi amaçlı kullanımı antik çağlara dayanıyor. Yani termal terapide, yüzyıllar süren doğal evrim sürecinin bir sonucu Thalasso. İyileştirici gücünü denizden alıp vücudun ve zihnin tümüyle yenilenmesini, güzelleşmesini ve pozitif enerji depolamasını, metabolizmanın hızlanmasını, yoğun olarak mineral alınmasını sağlayan çok özel bir terapi. Thalasso ile vücutta yağ yakımı ve toksik madde atımı gerçekleşiyor, endorfin (mutluluk) hormonu salgılanıyor ve zihinsel motivasyon yeteneği yükseliyor.


Hamam Concept

Türkler’in yaşamında hamam, sadece bir yıkanma yeri değil, sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı bir buluşma yeri. Hamam geleneği Romalılar’a kadar uzanan bir gelenek aslında. Anadolu’ya gelen Türkler beraberlerinde getirdikleri banyo geleneklerini Roma ve Bizans gelenekleriyle birleştirdi, İslamiyet’in emrettiği temizlik ve hijyen kuralları da buna eklenince, bugüne kadar yaşattığımız Geleneksel Türk Hamamı konsepti oluşmuş oldu.


Lasua SPA’nın Türk Hamamı’nda bir zaman tüneline girmişçesine peştemalinize sarılıp göbek taşına uzandıktan sonra, gözeneklerinizin açıldığını üzerinizdeki ağırlığın gittiğini hissedersiniz. Ve sonra terapistlerimiz gelir... Tüm vücudunuz keselenir ve bir köpük bulutuyla kaplanırsınız. Fasıl müziği eşliğinde sultanlara layık bir hamam keyfi daha başka nerede yaşanır ki?


Termal

Toprak, yer altı ve deniz kaynaklı mineralli sular, gazlar, peliodler (çamurlar) gibi doğal tedavi unsurlarının, iklim olanakları ve gerekli görülen diğer tedaviler ile birlikte kür konseptiyle uygulanmasına Termal Terapi diyoruz.


Termal Çamur

Termal Çamur radyoaktif içerik taşır ve içinde bol miktarda karbondioksit bulundurur. Bu özelliklerinden dolayı deri hastalıkları, stres, obezite, romatizmal hastalıkların tedavisinde çok etkilidir. Termal Çamur’un ağrı kesici, rahatlatıcı ve kas gevşetici antienflamatuar etkisi ile sinir sistemi düzene girer; selülit, bursit (tendinit), kas ağrıları, dejeneratif hastalıklar, kireçlenme, bel problemleri ve kronik yumurtalık iltihaplarının tedavisi hızlanır.


Afizyon (Yağmur) Masajı

Afizyon Masajı, üstten tüm vücuda fıskiye ile belirli basınçta ılık deniz suyu veya termal su verilerek yapılan rahatlatıcı, dinlendirici ve canlandırıcı bir masajdır.


Balneo

Bir Thalasso Terapi çeşidi olan Balneo banyosu ile vücut fonksiyonları hareketlenir, mikro tozcuklar halindeki deniz yosunları ve deniz tuzu, vücudu toksinlerden arındırır. Bu eşsiz su altı masajı, yüzlerce noktadan püskürtülen su ile istek doğrultusunda 4 farklı yağ özü ile uygulanabilir.


Aroma Terapi

Aroma Terapi’de bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılır. Aroma Terapi’nin temposu düşük ve hareket şiddeti hafiftir. Bu hafif masajın rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliği vardır.


Spor Masajı

Özellikle sportif etkinliklerde kullanılan özel bir masaj türüdür. Spor Masajı’nı klasik masajdan ayıran en önemli özellikler, öncelikle ritim, süre ve baskı miktarının farklı olmasıdır. Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve her branş için ayrı uygulanır.


Akupressur: Akupunktur noktalarının akupunktur iğnesi ile değil, el parmakları ile uyarılmasıdır. Uygulaması eklenmesidir. Kronikleşmiş ağrıların giderilmesinde çok daha etkilidir.


Cryo Terapi: Farklı zaman aralıklarında problemli bölgeye buz uygulamak, ağrı kesici bir etkiye sahiptir. Rahatsızlığın, ağrısız bir şekilde giderilmesinde büyük rol oynayan bir tedavi M. Lenf Dranaj: Lenfatik dolaşım, vücuttaki ödemi toplayan hücre ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımıdır. Bu terapi ile lenfatik dolaşım hızlandırılır ve vücut toksinlerden arındırılır.


VOLKANİK (Taş) Terapi: Çökelti ve volkanik olaylar sonucu oluşan taşlar kullanılarak yapılan eşsiz bir terapidir. Bu terapi ile vücudun enerji merkezleri uyarılıp ruhsal denge uyumu sağlanır. Dokular esneklik kazanır, metabolizmaya enerji yüklenip enerji kanalları açılır, toksinler atılır.


Reflexoloji

Reflexoloji Masajı’nın temeli, ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır. Ayaklar, insan vücudunu temsil eder ve her nokta vücutta bir bölgeye karşılık gelir. Belirli noktalara kişinin verdiği tepki ile bu bölgedeki problem belirlenmeye çalışılır ve gerekli manipülasyonlarla sorun giderilmeye çalışılır. Bu yapısıyla Reflexoloji, aslında özel bir denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal açıdan iyi hissetmesini sağlar.


Shiatsu

Japon kökenli ve problemlere yönelik tedavi amaçlı bir masajdır. Belirli noktalara parmaklar ve vücudun değişik bölgeleri ile basınç yapılırken deri, deri altı dokusu üzerinde kaydırılmaktadır. Vücuttaki 700 civarındaki noktaya baskı yapılarak negatif enerjiyi pozitif enerjiye çeviren ve maksimum pozitif enerji yüklemesi yapılan bir terapidir.


Reiki

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için, yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bendimizi dengeleyip tamamlar. Temelde, bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal ve fiziksel bir iyileşme sürecini başlatır.


Yoga

Yoga vücut ve ruh harmonisini sağlayan felsefi ve fiziksel bir yaşam tarzıdır. Yoga’nın felsefesi Uzakdoğu’nun metafiziksel inanışlarına dayanır. Yoga felsefesinin amacı, vücut ve ruh dengesi ile birlikte kişisel aydınlanmayı sağlamaktır.


Pilates

Pilates’in amacı, akciğer kapasitesini artırmak, dolaşım sistemini geliştirmek, eklemlerde kapsamlı ve güçlü hareket kabiliyeti sağlamak ve tüm vücut boyunca kasları uzatmaktır. Pilates ile duruşunuzun mükemmelleştiğini, vücut farkındalığınızın arttığını, günlük yaşamda hareket kapasitenizin yükseldiğini fark edersiniz.


WHATSAPP

GALERİ

ARA