Asya Konsept

Hermosa

BALI CONCEPT

Endonezya’ya özgü bu masaj tamamen doğal bitki özleriyle ve aroma yağlarıyla yapılır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan baskılar, yumuşak vuruşlar ve germe hareketleriyle derin kas dokusu uyarılır, ruhen ve bedenen derinlemesine bir rahatlama sağlanır.


Bali Scrub

Cildi pürüzsüzleştiren Bali Scrub, ölü hücre ve toksinlerin, mineral tuzla yapılan scrub ile temizlenmesinin ardından yapılır.


Bali Relax Masaj

Aromatik yağlarla birlikte, avuç içi, dirsek ve parmakların uyumunu kullanarak Bali’ye özgü tekniklerle uygulanan tüm vücut Bali Masajı, gergin ve yorulmuş olan kasların gevşemesini sağlar ve stresi azaltır.


Harmony Masajı

Vücudun kasılmış bölgelerine el ve ayaklarla yapılan Harmoni Masajı, yavaşca ve derinden uygulanan basınç hareketleriyle vücutta kronik ağrıya dönüşmüş olan gerginliklerin atılmasında etkilidir.


Lomi Lomi

İki terapist tarafından eş zamanlı uygulanan Lomi Lomi Masajı, Hawai kökenli bir masaj olup ruhun ve zihnin dış etkenlerden tamamen arındırılmasını sağlar. Bu etkisi ile özellikle önemli kararlar verme aşamasındaki kişiler için idealdir.


Jimbaran

İki terapist tarafından beş ayrı teknik kullanılarak uygulanan Jimbaran, ayakların çiçekler içerisinde yıkanmasıyla başlayıp tüm vücudu sarmalayan derin bir masajdır.


THAI CONCEPT

Thailand’da 2500 yıldan bu yana yapılan ve Thailand’ın geleneksel şifa kaynaklarından biri olan Thai Masajı’nın genel kurgusunu Hindistan yogası ve geleneksel Çin tıbbı oluşturur. İçsel enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerine baskı, eklem esnekliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsar.


Thai Masajı

Thailand’ın geleneksel şifalı uygulamalarından Thai-yoga Masajı, liflerin ve kasların gerdirilmesi, enerji akımının aktivite edilmesi için özel masaj giysisi ile yapılır, kişinin fiziksel ve ruhsal ritmini dengeler.


Thai Aroma Masajı

Thai Aroma Masajı, papaya, vanilya ve kakao karışımı aromalı hoş kokulu yağlarla uygulanan egzotik bir ritüeldir.


Thai Ayak Masajı

Özel çubuklarla yapılan Thai Ayak Masajı, iç organların sembolik dizilişine ve her organın özel enerji kanalları olduğu esasına dayanır.


Thai Baş Masajı

Ferahlık ve serinlik etkili özel bir kremle baş, boyun ve omuz uçlarına kendine özgü bir teknikle yapılan bu masaj, kişiye yeniden doğmuşluk hissi verir.


AYURVEDA CONCEPT

Binlerce yıl öncesine dayanan Hindistan kökenli en eski tıp sistemlerinden birisi olan Ayurveda, “Yaşam Felsefesi” anlamına gelir. Ayurveda’nın amacı yaşam süresini uzatmak, mükemmel sağlığa ulaşmak ve kişilerin morfolojik (dosha) tiplerine göre kürler uygulayıp hastalığın tedavisini hastalanmadan önce yapmaktır.


Shirodhara

Yüzün alın kısmına uygulanan ılık yağ akımıdır; sinir sistemini rahatlatıcı, dinlendirici bir etkisi vardır.


Ayurveda Marma

Vücuttaki belli noktaların uyarılmasına dayanan bu yöntemde, marma noktaları susam yağı ile açılıp içsel enerji akımı harekete geçirilir. Vücudun savunma mekanizması güçlenir, zararlı maddeler vücuttan atılır.


Ablyanga

Himalayalar’da yetişen 20 çeşit şifalı bitki özü eklenmiş susam yağıyla iki teknisyen tarafından eş zamanlı olarak uygulanan, ruhu ve bedeni rahatlatan bir masajdır.


Kerala

Şifalı bitki özleri eklenmiş yağlarla iki teknisyen tarafından yapılan bu masajda, dizle boyun arası bir bütün olarak kabul edilir ve vücudun geri kalan kısmında eş zamanlı olarak serbest uygulama yapılır.


Vishes

Şifalı bitki özleri eklenmiş yağlarla derin bir masaj olan Vishes, yine iki teknisyen tarafından eş zamanlı olarak ve Kerala’dan daha fazla baskı uygulanarak yapılır.


Pinda Sweda

İçi çeşitli şifalı bitkilerle ve bitki tohumlarıyla doldurulmuş, sıcak yağ içine batırılan bez torbalarla yapılan masaj çeşididir. Doku sıkılaştırma, hücre yenileme ve hücre canlandırmada kullanılır.


Garshan

Ham ipekten eldivenlerle yapılan kuru bir uygulama olup cilt altı yağ dokusunu harekete geçiren dolaşımda ve selülit içinde yararlı bir masajdır.


Udvartanam

Doğanın insanlığa sunduğu şifalı bitkilerle hamur ve merhem oluşturularak yapılan bir masajdır. Metebolizmayı canlandırır, yağ torbacıklarını giderir, selülit tedavisinde etkili olur.


Pizzi Chili

Üç teknisyen tarafından ying yang enerjisi ile yapılan dinlendirici ve gevşetici, antik çağlara ait çok özel bir kral masajıdır.


Swedhanam

Çeşitli şifalı bitki ve aromaların vücuda uygulandığı bir buhar terapisidir.


Çampisaj

Çampisaj, üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik öz yağlarla uygulanan, özel teknikleriyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran ve stresten arındıran Hindistan kökenli bir terapidir.


WHATSAPP

GALERİ

ARA